İlan Verme Şartları

Siteye ilan yüklemede veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Bu siteye (www.sitesever.com) girmeniz ve siteye ilan yüklemeniz (website ve/veya hizmet ve/veya ürün bilgisi – linki eklemeniz) ilan verme sözleşmesini, şartlarını, koşullarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bunun için herhangi bir formda alınmış ya da oluşturulmuş “kabul beyanınız” aranmaz. Sitesever.com’ a ilan verirken kullanıcıların uyması gereken kurallar aşağıda belirtilmiştir. Sitesever.com burada yer alan kuralları istediği zaman kullanıcılarına bildirerek veya bildirmeyerek değiştirme, ekleme ve çıkarma hakkını saklı tutar. İlan verme kurallarının bu sayfada yayınlandığı anda yürürlüğe girdiğini kabul etmiş sayılırsınız. Sitesever.com’da ilan veren (SiteSever’e website ve/veya ürün ve/veya hizmet bilgisi, linki yükleyen) tüm kullanıcılar bu şartlara uymak zorundadır.

 1. İlanların daha fazla yer kaplaması ve ilgi çekmesi için ebat olarak boyu çok uzun fotoğraflar yüklenemez. Sitesever.com da yayınlanan ilanlarda 2:5 (genişlik x uzunluk) orantısını uzunluk-boy olarak aşan fotoğraflar yayınlanamaz. Bu şekilde olan ilanlar onaylanmayacak veya yayında ise sitesever.com tarafından yayından kaldırılabilecektir.
 2. Sitesever.com’da bir websayfası için sadece bir ilan verilebilir. Aynı websayfasını farklı fotoğraflarla yüklemeyiniz. Sitesever.com bu gibi durumlarda ilgili websayfasına ait tüm ilanları silme hakkını saklı tutar.
 3. Sitesever.com yayında bulunan tüm ilanların üstünde Report – Rapor Et butonu ekleyerek, kullanıcıların sitesever.com kurallarına uymayan ilanları sitesever.com yönetimine bildirmesine olanak sağlar. Sitesever.com bu konuda rapor edilen ilanları yayından kaldırıp, kaldırmama hakkını saklı tutar.
 4. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar, ilanda belirtilen website ve/veya ürün ve/veya hizmete ait olmalıdır.
 5. Yasaklı içerikler listesi’ nde yer alan website ve/veya ürün ve/veya hizmetler ve bunlarlarla ilgili linkler (internet sayfa adresi) Sitesever.com’a ilan verilemez.
 6. Website sahipleri ilanlar üzerinde bulunan ‘Yetkili misiniz?’ tuşuna tıklayarak sitesever.com’da yayınlanmış kendi website linklerini yine kendi sitesever.com kullanıcı hesaplarına geçirebilirler. Kullanıcılar bu başvurular sonrası, kendilerinin ilgili website sahibi veya yetkilisi olduğunu kanıtlayan evrak, form ve diğer ilgili kanıtları sitesever.com’a ulaştırmak, bildirmek ve kanıtlamakla yükümlüdürler.
 7. İlan bilgilerinde belirtilen içerikte doğru bilgiler yer almalıdır.
 8. Website sahipleri ve yetkilileri, sitesever.com’ da yayında olan ve kendi websitelerine link veren, websiterini veya ürün ve hizmetlerini tanıtan ilanları sildirme hakkına sahiptirler. İlan silinmesi talebi ilan sayfasındaki ‘Yetkili misiniz’ tuşu vasıtasiyle ya da sikayet@sitesever.com e-posta adresine email gönderme yoluyla yapılabilir. Bu durumda başvuru yapanların, kendilerinin ilgili website sahibi veya yetkilisi olduğunu kanıtlayan evrak, form ve diğer ilgili kanıtları sitesever.com’a ulaştırmak, bildirmek ve kanıtlamak zorunluluğu vardır, aksi takdirde talepleri kabul edilmeyecektir.
 9. Sitesever.com içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.
 10. Yayınlanan ilanlarda mutlaka ilgili websitesinin linki eklenmelidir, verilen linkler ilgili ilandaki websayfasına ait olmalıdır. Aksi takdirde ilanınız yayınlanmaz. Sitesever.com bu şekilde ilan veren kullanıcıların sitesever.com’daki hesaplarını silme hakkını saklı tutar.
 11. Birden fazla aynı ilan sisteme girilemez. Aynı websayfası sadece bir kez ilana verilebilir. Sitesever.com, kullanıcılarının kaç adet ilan verebileceğini istediği zaman değiştirebilir, güncelleyebilir.
 12. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme tekrar girilemez. Profil sayfanızdan verdiğiniz ilanları silebilirsiniz. Bir ilanın silinerek aynı ilanın sisteme tekrar yeni baştan girilmesi veya onaylanmış ilanların içeriğinde değişiklik yapılması, o ilan için aldığınız Listeleme opsiyonlarının (Popüler Listeleme, Kampanyalı Listeleme) yanmasına, kaybolmasına yol açar ve ilanınız tekrar yeni bir ilan gibi onay sürecine girer.
 13. Satılık veya kiralık ürünler için temsili fiyat verilmemelidir. Fiyatlar KDV dahil olarak belirtilmelidir.
 14. Her bir ilan için farklı resimler ve website linkleri kullanılmalıdır, aynı resim ve link ikinci bir ilanda kullanılamaz.
 15. İlan veren kullanıcılar telefon, e-posta ve diğer bilgilerinin Sitesever.com kullanıcıları tarafından görünebilirliğine, profil sayfalarındaki ‘Profil Ayarları’ bölümünde ‘Herkese Acık’ ve ‘İletişim Formu’ kısımlarındaki ‘Göster’ ve ‘Gizle’ opsiyonlarını ‘Evet’ veya ‘Hayır’ olarak seçerek kendileri kontrol ederler. Evet seceneği bilgilerin diğer kullanıcılar tarafından görülebilir olmasını, Hayır seçeneği ise bu bölümlere diğer kullanıcıların erişememesini sağlar.
 16. İlanların açıklama bölümlerinde verilen ilan dışında başka bir web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı Bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır.
 17. İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez.
 18. Yayından kalkmış websitelerini tanıtan, bunlara link veren, satılan/kiralanan, kampanyası biten ve stokları tükenmiş ürünleri veya hizmetleri tanıtan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.
 19. Sitesever.com İlan Verme Şartlarına aykırı şekildeki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir. Böyle durumlarda Sitesever.com ilanlar için verilen listeleme ücretlerini kullanıcıya geri ödemekle yükümlü değildir.

Popüler İlan Bölümü Kuralları

 1. Popüler Listeleme, bir ilanın sitesever.com Popüler Sayfalar bölümünde yer almasını sağlar.
 2. Popüler Listeleme alınan ilanda ilk yer alan website ve/veya hizmet ve/veya ürün dışında farklı bir website ve/veya hizmet ve/veya ürün değişikliği yapılamaz.
 3. Yalnızca sitesever.com ilan verme şartlarına uygun ilanlara Popüler Listeleme satın alınabilir.
 4. Alınan her Popüler Listeleme Servisi, ait olduğu ilan ve ilan numarası için geçerlidir, başka bir ilana devredilemez.
 5. İlan en az Popüler Listeleme satın alınan süre kadar yayında kalır. İlanın normal süresi içinde satın alınan ve yayınlanan Popüler Listeleme, ilanın yayında kalma süresini etkilemez.
 6. Popüler Listeleme yayın süresi, ilan onaylanıp yayınlandığı andan itibaren başlar.
 7. Paypal veya Kredi kartı ile yapılan Popüler Listeleme ödemelerinin iadeleri yine aynı yöntemle Paypal hesabına veya kredi kartına iade edilir. Banka havalesi ile yapılan ödemeler kullanıcının aynı banka hesap numarasına iade edilir. Yalnızca ödeme yapılırken kullanılan hesaplara (Paypal, Kredi Kartı veya Banka hesabı) iade yapılacaktır, kullanıcı ödeme yaparken kullandığı hesap dışında başka bir hesaba iade yapılmasını talep edemez.
 8. Popüler İlan listeleme ücretinin iade edilmeyeceği durumlar: (a) Kullanıcının üyelik sözleşmesindeki maddeleri ihlal etmesinden dolayı sitesever.com üyeliğinden çıkartılması durumunda (b) Popüler Listeleme ücreti verildikten ve sitesever.com tarafından ilanın onaylanmasından sonra kullanıcının ilan üzerinde değişiklik yaparak ilanın sitesever.com ilan verme şartlarına aykırı düşmesi durumunda (c) Popüler Listeleme süresi bitmeden ilanın kullanıcı tarafından yayından kaldırılması halinde.
 9. Popüler İlan listeleme ücretinin iade edilebileceği durumlar: (a) Sitesever.com’ a yüklenen ilanın sitesever.com ilan verme kurallarına aykırı olması durumunda ve yayınlanması sitesever.com tarafından reddedildiğinde, (b) Sitesever.com’dan kaynaklanan hatalar nedeniyle, (c) Alındıktan itibaren ilk 24 saat içinde hatalı alındığı bildirilen ve farklı ve/veya aynı ilana yanlışlıkla ikinci bir Popüler listeleme opsiyonu satın alındığında, değerlendirme sitesever.com’a kalmak kaydıyla, (d) Website ve marka sahiplerinden gelen bildirimlerden, yürürlükteki mevzuattan ya da sitesever.com’un yayınlama ilkelerinde yaptığı güncellemelerden dolayı gerçekleştirilen ilan kaldırma işlemlerinde; ürünün yayınlanmasında kanuni bir engel olduğu konusunda gelen hatalı ilan bildirimlerinde.

Kampanyalı İlan Bölümü Kuralları

 1. Kampanyalı İlan Listeleme, bir ilanın sitesever.com Kampanyalı İlanlar bölümünde yer almasını sağlar.
 2. Kampanyalı İlan Listeleme alınan ilanda ilk yer alan website ve/veya hizmet ve/veya ürün dışında farklı bir website ve/veya hizmet ve/veya ürün değişikliği yapılamaz.
 3. Yalnızca sitesever.com ilan verme şartlarına uygun ilanlara Kampanyalı İlan Listeleme satın alınabilir.
 4. Alınan her Kampanyalı İlan Listeleme Servisi, ait olduğu ilan ve ilan numarası için geçerlidir, başka bir ilana devredilemez.
 5. İlan en az Kampanyalı İlan Listeleme satın alınan süre kadar yayında kalır. İlanın normal süresi içinde satın alınan ve yayınlanan Kampanyalı İlan Listeleme, ilanın yayında kalma süresini etkilemez.
 6. Kampanyalı İlan Listeleme yayın süresi, ilan onaylanıp yayınlandığı andan itibaren başlar.
 7. Paypal veya Kredi kartı ile yapılan Kampanyalı İlan Listeleme ödemelerinin iadeleri yine aynı yöntemle Paypal hesabına veya kredi kartına iade edilir. Banka havalesi ile yapılan ödemeler kullanıcının aynı banka hesap numarasına iade edilir. Yalnızca ödeme yapılırken kullanılan hesaplara (Paypal, Kredi Kartı veya Banka hesabı) iade yapılacaktır, kullanıcı ödeme yaparken kullandığı hesap dışında başka bir hesaba iade yapılmasını talep edemez.
 8. Kampanyalı İlan listeleme ücretinin iade edilmeyeceği durumlar: (a) Kullanıcının üyelik sözleşmesindeki maddeleri ihlal etmesinden dolayı sitesever.com üyeliğinden çıkartılması durumunda (b) Kampanyalı İlan Listeleme ücreti verildikten ve sitesever.com tarafından ilanın onaylanmasından sonra kullanıcının ilan üzerinde değişiklik yaparak ilanın sitesever.com ilan verme şartlarına aykırı düşmesi durumunda (c) Kampanyalı İlan Listeleme süresi bitmeden ilanın kullanıcı tarafından yayından kaldırılması halinde.
 9. Kampanyalı İlan listeleme ücretinin iade edilebileceği durumlar: (a) Sitesever.com’ a yüklenen ilanın sitesever.com ilan verme kurallarına aykırı olması durumunda ve yayınlanması sitesever.com tarafından reddedildiğinde, (b) Sitesever.com’dan kaynaklanan hatalar nedeniyle, (c) Alındıktan itibaren ilk 24 saat içinde hatalı alındığı bildirilen ve farklı ve/veya aynı ilana yanlışlıkla ikinci bir Kampanyalı ilan listeleme opsiyonu satın alındığında, değerlendirme sitesever.com’a kallmak kaydıyla, (d) Website ve marka sahiplerinden gelen bildirimlerden, yürürlükteki mevzuattan ya da sitesever.com’un yayınlama ilkelerinde yaptığı güncellemelerden dolayı gerçekleştirilen ilan kaldırma işlemlerinde; ürünün yayınlanmasında kanuni bir engel olduğu konusunda gelen hatalı ilan bildirimlerinde.