Kullanıcı Sözleşmesi

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Bu siteye (www.sitesever.com) girmeniz, siteyi kullanmanız kullanıcı sözleşmesini, koşullarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bunun için herhangi bir formda alınmış ya da oluşturulmuş “kabul beyanınız” aranmaz. SiteSever bir listeleme ve arama motoru hizmeti olup, üyelerin iletişim kurabileceği, beğendikleri website, uygulama, ürün ve hizmetleri paylaşabilecekleri bir internet site platformudur..

Madde 1 – Genel Şartlar

İşbu kullanıcı sözleşmesi (“sözleşme”) ve www.sitesever.com sitesinde (kısaca ¨SiteSever¨olarak anılacaktır) yer alan diğer kurallar, SiteSever tarafından sunulan hizmetlerin şart ve koşullarını düzenlemektedir. Sitede yer alan tüm politika ve kurallar işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olarak, işbu sözleşmenin ekini oluşturmaktadır.

İşbu sözleşme, sizinle, Giyim San. Sitesi, 4. Ada E Blok., No: 15, Başakşehir-İstanbul adresinde yerleşik Oskars Gıda Dış Ticaret ve San Ltd., Şti., arasında yapılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanmakla, işbu sözleşmenin hüküm ve şartlarını kabul etmektesiniz. SiteSever’ i ziyaret ederek ve/veya “Üye” olarak, işbu “Kullanım Sözleşmesi’ni okuduğunuzu, içeriğini tamamen anladığınızı, “Kullanıcı Sözleşmesi”nde belirtilen ve “SiteSever”de bulunan ve zaman içinde yer alacak tüm hususları kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğinizi, “SiteSever”de belirtilen tüm hususlarla ilgili olarak herhangi bir itiraz ve defi ileri sürmeyeceğinizi kabul, beyan ve taahhüt ediyorsunuz. Bu koşulları kabul etmediğiniz takdirde, lütfen “SiteSever”i kullanmaktan vazgeçiniz.

Bir SiteSever hesabı oluşturduğunuzda, doğru ve eksiksiz bilgileri bize sağlamanız gerekir. 13 yaşın altındakiler tarafından herhangi bir kullanımı veya erişimi yasaklanmıştır. Ürünlerimizin bazıları bilgisayarınızda, telefon, tablet, veya başka bir cihaza indirilen yazılım olabilir. Otomatik olarak bu ürünleri yükseltebileceğimizi kabul etmiş sayılırsınız.

Madde 2 – Süre

Sizin tarafınızdan gerekli kimlik bilgilerinin siteye girilmesi ve yine tarafınızca verilen e-posta adresine gönderilecek e-postanın teyit edilmesi ile üyelik kayıt işlemi tamamlanır. İşbu sözleşme tüm kullanıcılar için geçerlidir. İşbu sözleşme; yeni kullanıcılar için üyelik kayıt işleminin tamamlanması ile, mevcut kullanıcılar için onaylandığı tarihte,yürürlüğe girecektir.

Eğer hesabınızın fesih veya devre dışı bırakırsanız, ya da herhangi bir kullanıcı İçeriğini kaldırırsanız, SiteSever, yedekleme, arşivleme ya da denetim amaçlı olarak makul bir süre için daha kullanıcı İçeriğini muhafaza edebilir.

Madde 3 – Kapsam
SiteSever size beğendiğiniz ve/veya sahibi ve/veya yetkilisi olduğunuz websiteler hakkında çeşitli içerik (resim, foto, adres, ve bunun gibi) yüklemenizi, ve bu içerikleri diğer üyelerle paylaşmanızı sağlar. Yüklenenlerin tüm sorumluluğu yükleyen üyelere aittir.

SiteSever, sizlere internet üzerinden website, ürün, bilgi ve/veya hizmet bulma imkanı sunan sanal bir website rehberi ve/veya pazaryeri sağlamaktadır. SiteSever, bu sitede listelenen ürün ve/veya hizmetlerin sahibi veya satıcısı değildir.

SiteSever, kullanıcılar tarafından sağlanan içeriklerin ve satışa sunulan ürün ve hizmetlerin doğruluğu, kalitesi, güvenliği veya bu ürün ve/veya hizmetlerin yasal olup olmadığı hususunda herhangi bir beyan, garanti veya taahhütte bulunmamaktadır.

Madde 4 – Hizmetler

SiteSever tarafından verilen hizmetler kısaca;

1. Sanal Website ve/veya Hizmet Rehberi ve Firma Tanıtım Platformu
a. Üyelere, içeriklerini kendileri oluşturmak suretiyle website ve/veya ürün ve/veya hizmetleri sunabilecekleri, yine üyelerin farklı kategorilerdeki çok sayıda website, ürün ve/veya hizmeti görüntüleyebilecekleri bir platform sağlanmasıdır.

b. Üyeler, ürün ve/veya hizmetin satış fiyatı, teslim şartları ve ödeme koşulları konusunda, site altyapısından yararlanarak haberleşebilir ve sipariş koşullarında aralarında mutabakata varabilirler.

2. SiteSever, üyeler tarafından SiteSever Veritabanı’na yüklenen içeriklerin, arayüzler kullanılmak suretiyle SiteSever üzerinden kullanıcılar tarafından görüntülenebilmesini temin etmektedir.

3. SiteSever içerisinde kullanıcıların, üye ilanlarına daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak üzere ilanların görüntülenmesini önceliklendiren çeşitli tiplerde listeleme hizmetleri vermektedir.

4. SiteSever üyeler tarafından gerçekleştirilen işlemlere, görüntüleme sayılarına yönelik çeşitli kategoriler altında raporlama hizmetlerini sunmaktadır.

5. SiteSever, internet sitesinde verdiği hizmetlere yenilerini ekleme, mevcut hizmetlerin kapsam ve sunulma koşulları ile erişilen “İçerik”leri her zaman değiştirme, üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını saklı tutmaktadır. SiteSever, bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden dilediği biçimde kullanabilir.

6. Satış sözleşmesinin tarafı olmayan SiteSever, alım satım sürecinde yer almaz. Satıcıya malın teslimi karşılığında bedeli tahsil edememe; alıcıya ise bedelin ödenmesine karşılık, malın hiç veya istenilen nitelik ve şartlarda teslim edilmemesi riskine karşı sorumluluk kabul etmez..

b. SiteSever bir ilan ve reklam platformudur.

c. Kullanıcılar, SiteSever hizmetlerinden faydalanılarak alınıp satılan ürün ve/veya hizmetlerin satışından veya satışa bağlı işlemlerinden kaynaklanacak her türlü vergi, resim, harç ve benzeri yükümlülüklerinden veya ürünün ithal edilmesi halinde ithali ile ilgili her türlü vergi, fon, ceza, sair yükümlülükten sorumludurlar.

e. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 6563 sayılı Elektronik Ticaret Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında mesafeli sözleşme kurulmasına aracılık eden ve Aracı Hizmet Sağlayıcı sıfatına haiz olan SiteSever’in Satıcı ve/veya Alıcı tarafından sağlanan içerikleri kontrol etmekle, bu içerik veya içeriğe konu mal ve hizmetle ilgili hukuka aykırı bir faaliyetin ya da durumun söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü ve sorumlu değildir.
İşbu kullanıcı sözleşmesinde tanımlanan Sıfır Risk Sisteminin işleyişini sağlamak amacıyla Satıcı, satışa sunduğu ürün ve/veya hizmetlere ilişkin bedellerin kendi nam ve hesabına Alıcı’dan tahsil edilmesi konusuna münhasır olarak, SiteSever’i temsilci olarak atamaktadır. Alıcı, ürün ve/veya hizmetlere ilişkin ödemeyi Satıcı’nın temsilcisi sıfatıyla SiteSever’a yapmakla alım-satım akdi kapsamında ödeme yükümlülüğünü ifa edecektir. Yukarıda belirtilen temsil yetkisinin Satıcı tarafından iptal edilmesi halinde SiteSever, kullanıcı sözleşmesini feshetme ve Satıcı’nın üyeliğini iptal etme hakkına sahiptir.

Madde 5 – Kullanım Şartları

Siteye girdiğinizde veya SiteSever hizmetlerini kullanırken aşağıda belirtilen işlemlerin yapılması sözleşmeye açıkça aykırılık olarak kabul edilecektir:

1. Ürün, hizmet ve içeriklerin yanlış kategoride listelenmesi,

2. Mevzuata aykırılık, üçüncü kişilerin haklarının ve/veya işbu sözleşme veya eklerinin ihlali,

3. Sahte ürünlerin ve/veya hizmetlerin satışı veya üçüncü kişilere ait telif, marka gibi fikri ve/veya sınai mülkiyet haklarının ihlali,

4. Sahte websitelerin listelenmesi veya üçüncü kişilere ait telif, marka gibi fikri ve/veya sınai mülkiyet haklarının ihlali

5. Hukuki işlem yapma ehliyetine sahip olunmaması (13 yaşından küçük olmanız gibi) veya üyelikten men edildiğiniz halde SiteSever hizmetlerinin kullanılması,

6. Ürün ve/veya hizmetlerin ve/veya websitelerin doğru beyan edilmemesi,

7. Fiyatların manipüle edilmesi veya diğer kullanıcıların listelemesine müdahale edilmesi,

8. Aldatıcı, yanıltıcı, eksik, yanlış içerik yerleştirilmesi,

9. SiteSever’in yazılı onayı olmaksızın, kullanıcı hesabının veya isminin devredilmesi,

10. Spam, talep edilmemiş veya toplu elektronik iletişim yapılması veya zincirleme e-posta gönderilmesi,

11. SiteSever’e veya kullanıcılarına zarar verebilecek virüs veya teknolojilerin dağıtımı, yayılması,

12. Kullanıcı profili değerlendirme sistemini bozmaya yönelik davranışlar dahil, SiteSever altyapısına, sistemine zarar verilmesi,

13. Herhangi bir amaçla siteye robot veya otomatik giriş yöntemleri ile girilmesi,

14. Kullanıcıların yazılı ön onayı olmaksızın, kullanıcıların e-posta veya diğer kişisel bilgilerinin toplanması, saklanması,

15. Sitenin (tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) herhangi bir fikri ve/veya sınai mülkiyet konusu parçasının yeniden satışı, paylaşımı, dağıtımı, çoğaltılması, bunlardan türemiş, işleme çalışmalar yapılması.

16. SiteSever üyelerin yanlış ve/veya geçersiz yükledikleri içerik ve linklerden sorumlu tutulamaz.

Eğer siteye bir tüzel kişi olarak üye oluyorsanız, ilgili tüzel kişiyi temsil ve ilzama yetkili olduğunuzu beyan ve garanti edersiniz. Aksi halde, doğan borç ve yükümlülüklerden şahsen sorumlu olmayı kabul edersiniz.

İşbu sözleşmeye taraf olmakla, SiteSever’in site aracılığıyla kullanıcılar arasında gerçekleşen her türlü iletişimi ve bunların içeriğini izleyebileceğini, işleyebileceğini ve bu içeriğe ilişkin kayıtları yasal mevzuat gereği en az 3 yıl süreyle tutabileceğini, saklayabileceğini ve mevzuat kapsamında gerektiğinde ilgililere verebileceğini kabul etmektesiniz.

Madde 6 – İçerik Koşulları

Website ve/veya ürün ve/veya hizmet listelediğinizde, üye sıfatıyla aşağıda belirtilen koşulları kabul etmektesiniz:

1.  Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun, Mesafeli Satışlar ile ilgili Yönetmelik dahil tüketicinin korunmasına ilişkin tüm düzenlemelere uygun davranacağınızı ve alıcıların tüketici hukukundan kaynaklanan tüm hak ve yükümlülüklerin muhatabının bizzat kendiniz olacağını ve alıcının taleplerini ve uğrayacağı zarar ve ziyanı karşılayacağınızı, tüketici hukuku uyarınca sitede yapılacak geliştirmelere ve kurallara uygun davranacağınızı kabul etmektesiniz.

3. Yüklediğiniz içeriklerdeki  satılık ürünler olarak;

a. ürün ve/veya hizmetleri sitede listelemeye ve satışa arz etmeye yetkili olduğunuzu, listelediğiniz ürünlerin mülkiyetinin ya da satışa arz hakkının size ait olduğunu,

b. ürün ve/veya hizmetleri mevzuata uygun olarak piyasaya sunduğunuzu ve/veya sattığınızı ve/veya ithal ettiğinizi, bu ürün ve hizmetlerin internet üzerinde yayınlanması, satışa arz edilmesi ve satılması için herhangi bir engel bulunmadığını, orijinal olduğunu, değiştirilmediğini veya kötüleştirilmediğini,

c. website ve/veya ürün ve/veya hizmetlere ilişkin marka, logo ve diğer içerikleri kullanmaya ve bu sözleşmede yer alan lisansı vermeye yetkili olduğunuzu,

d. website ve/veya ürün ve/veya hizmetlere ilişkin marka, logo, görseller, teknik özellikler, fiyat bilgileri dahil tanıtım için gerekli olan içeriklere ilişkin olarak Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer ilgili kanunlarda öngörülmüş bulunan işleme, çoğaltma, yayma, temsil ve işaret, TV kanalları, internet tanıtım mecraları dahil olmak üzere, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla yayınlamak ve yeniden yayınlamak suretiyle umuma iletme; internet dahil dijital ortamlar aracılığıyla umuma iletme ve üçüncü kişilerin erişimine sunma; akıllı cihaz uygulamaları aracılığıyla ve/veya çeşitli şekillerde mobil araçlarda/ortamlarda ve işbu sözleşme tarihinde bilinen ve/veya sözleşme tarihinden sonra geliştirilecek teknolojiler aracılığıyla umuma iletme ve üçüncü kişilerin erişimine sunma haklarına ilişkin olarak yurtiçi ve yurtdışında herhangi bir yer, içerik ve sayı sınırlamasına tâbi olmaksızın SiteSever’a sözleşme süresince geçerli olan gayri inhisari ücretsiz bir lisans vermekte olduğunuzu,

e. website ve/veya ürün ve/veya hizmetlerin fatura, garanti belgelerinin olduğunu ve ürünlere ilişkin gümrük vergileri dahil her türlü vergisel yükümlülüklerinin yerine getirildiğini,

f. yürürlükte olan ya da gelecekte yürürlüğe girecek yasal düzenlemelere özellikle vergi, gümrük, ihracat, ithalat, tüketicinin korunması, elektronik ticaret, rekabet, reklam, fikri ve sınai haklara ilişkin tüm mevzuata uygun davranacağınızı, kabul etmektesiniz.

4. İşbu sözleşme ve/veya yasal düzenlemeleri ihlal ettiğiniz durumlarda, ihlal konusu işlem veya eyleme ilişkin olarak SiteSever tarafından talep edilecek işlemleri yerine getirmek ve aksiyonları almakla mükellef olacağınızı kabul etmektesiniz.

6. Üye olarak, sitede kullanıcı hesabı aracılığıyla yapılan işlemlerden herhangi birini üçüncü kişi bir tedarikçiye yaptırmanız durumda, SiteSever’e karşı tedarikçinizin site üzerinden yaptığı işlemlerden dolayı tedarikçi ile birlikte sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz.

Madde 7 – Listeleme

SiteSever’ de Website ve/veya ürün ve/veya hizmet sunarken ekte yer alan Listeleme Kurallarına uygun hareket etmeyi kabul etmektesiniz.

1. Listelenen website ve/veya ürün ve/veya hizmetlerin içerdiği görsellerin (fotoğraf, video gibi) yasal olmasından, kişi ve kurumların telif haklarına zarar vermediğinden ve bunları listelemeye hak sahibi olduğunuz konusunda sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz.

2. Listelenen website ve/veya ürün ve/veya hizmetlerin içerdiği linklerin(internet website adreslerinin) yüklenen içeriğe ait olduğundan ve yasal olmasından sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz.

3. Yasaklı website ve/veya ürün ve/veya hizmetler listesinde yer alan veya yasal düzenlemeler uyarınca satışı yasak olan veya ileride yasaklı hale gelecek website ve/veya ürün ve/veya hizmetler Sitesever’ de sunulamaz veya SiteSever’e yüklenemez.

4. Listelenen website ve/veya ürün ve/veya hizmetlerin güncel ve yasal olmasından ve içeriğinden veya yasal sınırlamalara tabi olan ürün ve/veya hizmetlerin satışa arzında bu yasal sınırlamalara uygun listelenmesinden sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz.

Madde 8 – Ücretler

Listelemeye ilişkin ücretler “Yükle” bölümünde ilan edilmektedir. SiteSever, ücretlendirme politikasını ve ücretleri zaman zaman 30 gün önceden yapacağı duyurular veya göndereceği mesajlar ile değiştirebilecektir. Bu değişikliği kabul etmeyen kullanıcılar 30 gün içerisinde tazminatsız ve cezasız olarak üyelikten ayrılabilecektir.

Madde 9 – Fikri Mülkiyet

Sitenin tasarımı, imge, html kodu dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla sitede SiteSever tarafından oluşturulan tüm içerik ile SiteSever markası ve logosu Oskars Gıda Dış Tic ve San Ltd Şti’ ne aittir. Kullanıcılar, SiteSever’in fikri mülkiyet haklarına tabi eserlerini kullanamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez, çoğaltamaz, bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz.

Madde 11 – SiteSever Hakları

Kullanıcı olarak, satışa arz edilen ürün ve/veya hizmetlerle veya site üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerle ilgili olarak, SiteSever’e yöneltilecek her hangi bir yasal takibat, soruşturma veya davada SiteSever’in sorumlu olmadığını ve SiteSever’in kendisini savunması için gerekli olan tüm bilgi ve belgeleri en kısa sürede sağlamayı kabul etmektesiniz. Üçüncü kişilerden uyarı gelmesi veya herhangi bir aykırılık tespit edilmesi halinde, SiteSever ilgili içerikleri siteden kaldırma hakkına sahiptir. SiteSever’in söz konusu ürün ve/veya hizmetleri siteden kaldırması nedeniyle içeriği yükleyen kullanıcıya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır.

Sözleşmede belirtilen yasaklı ürünleri ve/veya websiteleri ve ilgili mevzuat tarafından satışı yasaklanan ürünleri satışa arz ettiği ve/veya sözleşme hükümlerine ve sitede belirtilen kurallara uymadığı tespit edilen satıcının üyeliği, SiteSever tarafından askıya alınabilir veya iptal edilebilir. SiteSever, marka ve fikri haklar dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü fikri ve sınai mülkiyet hakkının ihlal edildiğini iddia eden kişilerce yapılacak başvuruları inceleyecektir. SiteSever yapılan başvurular sonucunda, kullanıcılara ilişkin website, ürün ve/veya hizmetlerin listelemelerini kaldırma ve gerektiğinde kullanıcıların üyeliklerini askıya alma veya iptal etme hakkını saklı tutar.

Madde 12 – Fesih

Taraflardan herhangi biri, tek taraflı olarak işbu sözleşme ve eklerini her zaman feshedilebilir. Böyle bir fesih halinde taraflar fesih tarihine kadar doğmuş olan hak ve borçları karşılıklı olarak ifa edeceklerdir.

SiteSever, işbu sözleşme ve eklerini ihlal etmeniz durumunda sözleşmeyi ve üyeliğinizi derhal tek taraflı olarak feshedebilecektir. Bu durumda, SiteSever’in uğradığı/uğrayabileceği tüm zarar ve ziyandan sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz.

Madde 13 – Sorumluluklar

Siz, i) işbu sözleşmeye aykırı eylem veya işlemler ii) kullanacağız marka, logo ve içerik iii) listelediğiniz ürün ve/veya hizmetler iv) yaptığınız reklam, promosyon, kampanya veya tanıtım ve v) yasal düzenlemelere aykırı eylem ve işlemler nedeniyle SiteSever, SiteSever çalışanları ve yöneticileri ile SiteSever kullanıcılarının maruz kalabileceği maddi/manevi, doğrudan/dolaylı zararları ve yapmış olduğu tüm masrafları (yargılama giderleri ve avukatlık masrafları vb.), harcamaları ve başta tazminat ve idari para cezası olmak üzere yapmış olduğu tüm ödemeleri, hiçbir yasal merciin hükmüne hacet kalmaksızın, SiteSever’in ilk yazılı talebini müteakip 7 (yedi) gün içerisinde tüm fer’ileriyle birlikte nakden ve defaten ödemeyi gayri kabili rücu olarak kabul etmektesiniz.

SiteSever’in işbu sözleşmeden kaynaklanan sorumluluğu, kasıt ve ağır ihmal halleri hariç olmak üzere, işbu sözleşme tahtında, zarara yol açan olay tarihi itibariyle SiteSever’in kullanıcıdan varsa tahsil etmiş olduğu ücret ve komisyonların toplamı ile sınırlıdır.

Madde 14 – Diğer

1. Taraflardan herhangi biri, işbu sözleşme kapsamında üstlendiği herhangi bir yükümlülüğün, mücbir sebepler nedeniyle yerine getirilmemesi veya gecikmesinden dolayı diğer tarafa karşı sorumlu olmayacaktır. Mücbir sebep, tarafların makul kontrolleri dışında kalan öngörülmeyen ve önlenemeyen herhangi bir olaydır. Aşağıda belirtilenler ile sınırlı kalmamak kaydıyla, halk ayaklanması, savaş, hükümet tahditleri ve idari kararlar, ambargo, hükümetin veya bir kurumunun uygulaması, internet hızı ve kesintileri, doğal afet, fırtına, yangınlar, kaza, sabotaj, patlama, terörist saldırı, malzeme veya sarf malzemesi darlığı, grev ve lokavt mücbir sebep sayılır.

2. SiteSever’in kendi grup şirketlerine yapacağı devirler hariç olmak üzere, taraflar, işbu sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerini herhangi bir üçüncü kişiye devredemeyeceklerdir.

3. Tarafınızla yapılacak bütün bildirimler, elektronik ortamda ilanlar ile ya da yazılı olarak sistemde belirttiğiniz e-posta adresinize veya fiziksel adresinize yapılacaktır. Herhangi bir e-posta veya adres değişikliğini yazılı olarak bildirmediğiniz veya sitede güncellemediğiniz takdirde, mevcut e-posta adresinize veya fiziksel adresinize yapılacak tebligat geçerli kabul edilecektir.
4. Kullanıcılar, siteye üye olurken SiteSever tarafından telefon, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, e-posta, SMS vb. vasıtalarla yapılacak duyuru ve kampanyalar ile SiteSever hakkında yapılacak anketler ile ilgili iletişim çalışmalarından haberdar olup olmamaya ilişkin tercihlerini belirlerler. Kullanıcılar, sözkonusu iletişim tercihlerinin SiteSever’in mobil aplikasyonları için ve mobil sitesi içinde gereçerli olacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

5. Kullanıcılar, işbu sözleşmeyi kabul etmekle, SiteSever’in, kullanıcılara ilişkin bilgileri, kişisel veriler de dahil olmak üzere ve fakat bununla sınırlı kalmaksızın, Gizlilik Politikası’ndaki düzenlemelere uygun olarak kullanabileceğini ve 3.kişilere aktarabileceğini kabul ederler.

6. SiteSever işbu sözleşmeyi, e-mail veya Profil sayfasındaki Mesajlar bölümü aracılığıyla ya da güncellenmiş maddeleri www.sitesever.com adresinde yayınlamak suretiyle her zaman değiştirebilir.

7. Sitemizde yer alan politikalar ve kurallar dönem dönem değiştirilebilirler. Değişiklikler SiteSever sitesinde yayınlandıkları tarihte geçerli olurlar.

8. İşbu sözleşmenin uygulanmasından ve yorumlanmasından doğan hukuki itilafların hallinde Türk Hukuku uygulanacaktır. Taraflar arasında, işbu sözleşme hükümlerinin yorumu ya da uygulanmasından dolayı çıkabilecek tüm ihtilafların hallinde, İstanbul Çağlayan Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

9. Taraflar, bu sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda taraflara ait defter ve kayıtlarının, bilgisayar kayıtlarının, teyitli faks mesajlarının, e-maillerinin muteber, bağlayıcı, delil teşkil edeceğini kabul ederler.

10. Bir mahkeme veya başka yetkili bir makam tarafından işbu sözleşmenin herhangi bir hükmünün tamamen veya kısmen geçersiz veya yürütülemez olduğuna karar verilirse, bu sözleşmenin diğer hükümlerinin ve söz konusu hükmün geri kalanının geçerliliği etkilenmeyecektir.

11. SiteSever’in haklarından herhangi birisini kullanmaması veya geç kullanması, bu haktan feragat ettiği anlamına gelmeyecektir.

12. Bu sözleşmedeki hiçbir unsur taraflar arasında herhangi bir temsilcilik, acente, ortaklık veya başka türlü bir ortak girişim ilişkisi olarak yorumlanmayacaktır.

Madde 15 – Ekler

Kullanıcılar, sitede yayınlanan kurallar ve politikaların işbu sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olduğunu kabul ederler. Kullanıcılar aşağıda yer alan kuralları da okuyup anladıklarını kabul ederler.

  • Uygunsuz İçerik: Uygunsuz içeriğe (Örneğin ırkçı, bir başka etnik grubu aşağılayan içerik, her türlü cinsel içerik, ideolojik içerik, politik içerik) izin verilmeyecektir. Bu içerik tespitinden sonra mümkün olan en kısa zamanda kaldırılacaktır ve böyle bir üslubu kullanmayı sürekli olarak benimseyen kullanıcılar hakkında yaptırım hakkı saklı olacaktır. SiteSever’ e yüklenmesi uygunsuz bulunan website ve/veya ürün ve/veya hizmetler’e buradan ulaşabilirsiniz.
  • Ticari İtibarı Zedeleme: Bir website, ürün, marka ya da platformun/yazılımın ticari itibarını zedelemeye yönelik içeriklere izin verilmeyecektir.
  • Yorum Spam’i: Bir yazıdaki yorumların yalnızca trafiği veya Google PageRank’i başka bir siteye çekmek amacıyla elle veya otomatik olarak yerleştirilmesidir. Bu tür yorumlar, çeşitli spam filtreleri ya da elle müdahale ile silinecektir. Yorumların spam motoru tarafından yanlışlıkla silinmesi durumunda, site yönetimi bundan sorumlu tutulamaz.
  • Hakaret/Karalama: Kullanıcılar, yasaya aykırı, hakaret içeren ve sahtekârlığa yönelik herhangi bir içeriği yayınlamamalıdır. Söz konusu ifadenin hakaret içerdiğinin tespitini takiben, bu tür içeriklerin kaldırılması için elimizden gelen tüm müdahaleler yapılacaktır.
  • İlgisiz Reklam: Alakasız reklam içeriği, tıkla-kazan, referral code ya da benzeri sistemlere dair girdilere izin verilmeyecektir.
  • Yasadışı Amaçlar: SiteSever alan adı ve alt alan adları üzerindeki hizmetler ve içerik, yasadışı amaçlar için kullanılamaz.

Yasal Sorumluluk: Kullanıcılar, SiteSever’e yükledikleri tüm içeriklerin kendisine ait olduğunu veya onları kullanma, yayma, çoğaltma, umuma arz etme, ticaret mevkiine koyma vs konularda hak ve yetkileri olduğunu aksi durumlarda SiteSever’e yönelik her türlü takip ve talepten bizzat sorumlu olduklarını kabul ve beyan ederler. Kullanıcılar, SiteSever’e yükledikleri içeriklerin niteliğinden ve içeriğinden resmi kurum, kuruluşlar, üçüncü kişiler yanında SiteSever’e karşı da münferiden sorumludur.