Genel Sorular

Sitesever.com nedir?
Sitesever.com üyelerinin ücretsiz olarak beğendikleri websiteleri yükleyip, paylaştıkları bir sosyal platformdur.
Nasıl Üye olurum?
Sağ üst köşede bulunan Giriş/Kaydol butonuna tıklayarak Sitesever’e üye olabilirsiniz. Üyelik ücretsizdir. Üyeliğiniz aktif etmek için kaydolurken kullandığınız eposta adresine gelecek postayı onaylayınız. Eğer eposta inbox kutusunda gözükmüyorsa lütfen Spam box’ı da kontrol ediniz.
Şifremi unuttum/kaybettim?
Giriş butonunun üzerindeki yer alan “Şifremi unuttum?” linkini tıklayınız. Yeni sayfada açılan kutuya lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin. Yeni bir şifre oluşturmanız için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.
Profil bilgilerimi gizleyebilir miyim?
Evet, Profilim sayfanızda “Profil Ayarları” kısmında profili göster veya gizle seçenekleri bulunmaktadır.
Profilim sayfasına nasıl ulaşırım?
Sitesever.com’ a giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan ‘Giriş’ butonu sizi Profilim sayfasına yönlendirir.
Nasıl Avatar yüklerim?
Profilim sayfasından Profil Ayarlarına girerek Avatar yükleyebilirsiniz.
Yüklediğim Avatar gözükmüyor?
Dosya boyutunuz çok ufak veya büyük olabilir. Önerilen Max Dosya Boyutu: 1MB, Ölçüler: 60×60 , Extensions: JPEG,PNG
Hesabımı silebilirmiyim?
Eğer hesabınızı kapatmak/silmek istiyorsanız lütfen webmaster@sitesever.com’ a üye olurken kullandığınız eposta hesabından mail atın. Konfirme edildikten sonra hesabınız silinecektir. Bu işlem geri alınamaz.
Kullanıcı adımı değiştirebilir miyim?
Üye olurken belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı değiştirilemez. Sisteme her zaman üyelik işleminde belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ile giriş yapabilirsiniz. Şifre ve diğer bilgilerinizi ise Profilim/Profil Ayarları sayfasından güncelleyebilirsiniz.
Girmiş olduğum kullanıcı adı geçerli değil?
Lütfen kullanıcı adı seçerken latin harfler kullanınız (ş,ğ,u,ö,ç,ü gibi harfler şu anda kullanılamamaktadır.

Site Yükleme / Ekleme

Nasıl Website yüklerim?
Sağ üst köşede bulunan “+Sende Ekle” butonuna tıklayarak website yükleme sayfasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Profilim sayfasındaki “Yeni İlan Yayınla” tuşuna tıklayarak da yükleme sayfasına ulaşabilirsiniz.
Website türü nedir?
Eklediğiniz websitelerin ne tür bir site (Blog sitesi, Alışveriş Sitesi gibi) olduğuna göre ilgili alanı seçip yüklemelisiniz. Örnek: Eğer bir bilgi ya da blog sayfası yüklüyorsanız Blog/Bilgi seçeneğini tıklayınız.
Website adresi girmek zorunlu mu?
Sitesever.com’ a yükleyeceğiniz her websitenin adresini doğru olarak girmek mecburidir. Link verilmeyen yüklemeler yayınlanmaz.
Yüklediğim website onaylanmadı?
Sitesever.com’a yükleyeceğiniz sitelerin ideolojik, politik, illegal, veya cinsel içerikli olmadığından emin olun. Buradan Yasaklı İçerik Listesi‘ne göz atabilirsiniz.
Daha önce yüklediğim sitelere nereden ulaşabilirim?
Profilim sayfanızdan ‘İlanlarım’ butonuna tıklayarak daha önce yüklediğiniz yayınlara ulaşabilir, inceleyebilirsiniz.
Site eklerken İletişim Bilgilerimi girmek zorunlumu?
Hayır bu tamamen sizin isteğinize bağlı. Diğer kullanıcıların sizinle temasa geçmesini dilerseniz bu bölümü doldurabilirsiniz.
Yüklediğim Websiteler ne kadar zamanda onaylanır?
Tüm yüklemeler genelde 24 saat içinde onaylanmaktadır. Çok yoğunluk olduğu zamanlarda bu süre maksimum 48 saattir.
Yüklediğim ilanları silebilir miyim?
Profilim sayfasından İlanlarım kısmına girerek silme/düzeltme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Daha önce yapmış olduğum Ödemeler sayfasına nasıl ulaşırım?
Profilim sayfasından Ödemeler kısmına girerek geçmiş işlemlerinizi görebilirsiniz.

Website Promosyon

Yüklediğim websiteleri nasıl daha fazla gösterebilirim?
Sitesever’ de yüklemiş olduğunuz websiteleri saha fazla üyeye gösterebilmek için iki ayrı alternatif bulunmaktadır. Popüler siteler ve Kampanyalar bölümleri.
Popüler Sayfalar Bölümü
Popüler Bölümü adından da anlaşılacağı gibi kullanıcılar tarafından daha fazla bakılan ve adminler tarafından ilginç veya çarpıcı bulunan websitelerin listelendiği bölümdür. Satın alacağınız Popüler paketler sayesinde websiteniz hem Popüler Siteler sayfasında yer alır hem de ilgili aramalarda daha öne çıkar ve üzerinde “Popüler” bantı gözükür.
Popüler Bölümüne Nasıl Yüklerim?
Websiteleri yüklerken veya yükledikten sonra Düzenle kısmından üstüne tıklayarak, Yükleme sayfasının alt bölümünde bulunan Popüler Paket opsiyonlarından satın alabilirsiniz.
Kampanyalılar Bölümü

Bu bölümde kampanyalı ürünleri ve çeşitli promosyonları ekleyebilirsiniz. Dilerseniz ürünlerin eski ve yeni fiyatlarını belirtebilirsiniz. İsterseniz de çeşitli kupon, indirim ve bunun gibi kampanyalarınızı duyurabilirsiniz.

Kampanyalılar Bölümüne Nasıl Yüklerim?
Siteleri eklerken yükleme sayfasının en altında bulunan turuncu işaretli Kampanya opsiyonunu seçerek ilanlarınızın Kampanyalılar bölümünde yer almasını sağlayabilirsiniz. Kampanyalar 10 gün süreyle yayınlanmaktadır. Daha fazla süre eklemek isterseniz yayın bitiminde ‘İlanlarım’ sayfasından yeni paket satın alabilirsiniz.
Daha önceden yapmış olduğum yüklemelere Kampanya yada Poüler Paket alabilir miyim?
Tabii ki, tek yapmanız gereken Profilim/İlanlarım sayfasından ilgili ilanı seçmek ve ‘Paketi Yenile’ butonuna basmak. Açılan sayfada istediğiniz opsiyonları seçebilirsiniz.

Reklam Verme

Nasıl Reklam Veririm?
Sitesever.com ‘ a otomatik olarak reklam yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz reklamlar ödeme onayı alındıktan sonra seçtiğiniz tarihte yayına alınacaktır.
Reklam Yükleme Sayfasına Nasıl Ulaşabilirim?
Reklam Ver sayfası için tıklayınız: Reklam Ver
Hangi bölümlere Reklam verebilirim?
Güncel Reklam alanlarımız için tıklayınız: Reklam Alanları
Ne tür Reklamlar verebilirim?
Sitesever.com’a yükleyeceğiniz Reklamların ideolojik, politik, illegal, veya cinsel içerikli olmadığından emin olun. Buradan Yasaklı İçerik Listesi ‘ne göz atabilirsiniz.
Reklamlara nasıl ödeme yapabilirim?
Sitesever.com’ da yayınlayacağınız reklamların ücretlerini dilerseniz PAYPAL (Tüm Kredi Kartları), dilerseniz de Banka Havalesiyle yapabilirsiniz. Reklamınızı yükledikten sonra “Başarıyla yüklendi” mesajını aldıktan sonra Paypal veya Banka Havalesi opsiyonlarından birtanesi ile ödeme yapabilirsiniz. Reklamlarınız ödeme alındıktan sonra yayınlanacaktır.
Reklam yüklerken adres linki hata veriyor?
Reklamınız için website linki girerken başına http:// veya https:// kısımlarını eklemeyi unutmayınız. Adresi sadece www olarak verirseniz geçerli sayılmayacaktır.
Reklam İmaj görseli çok büyük?
Reklam için yüklediğiniz imaj dosyası maksimum 1MB olmalıdır. Bunun dışında maksimum genişlik 1024px, yükseklik ise 800px’ dir. Eğer dosyalarınızı görüntü kaybı yaşamadan küçültmek isterseniz Tiny JPG adresine yükleyip 70% oranında ufaltabilirsiniz.
İmajım Önizleme bölümünde doğru gözükmüyor?
Yüklediğiniz dosyanın seçtiğiniz bölümde düzgün gözükmesi için belirtilen ölçülerde olmasına dikkat edin. Örneğin 600×400 ölçüsünde ki bir reklam alanına 200×800 ölçülerinde bir dosya yüklediğinizde düzgün gözükmeyecektir.
Reklamım ne zaman yayınlanır?
Reklamınız ödemeniz yapıldıktan ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır. Onaylama süresi genelde 24 saati aşmamakla birlikte maksimum 48 saattir. Banka havalesiyle ödeme yaptıysanız bu süre ödemenin tarafımıza geçtiği süreden itibaren işlem görür.